Tel: +420 737 627 700
Email: info@thermofloc-izolace.cz
Pro optimální komfort a pohodlí domova.Zimní izolaceV létě příjemně chladí

Pro optimální komfort a pohodlí domova.

Přirozené izolační řešení od podlahy po střechu.

Info ...

Zimní izolace

Útulné teplo během mrazivých dní.

Info ...

V létě příjemně chladí

Vysoká akumulační kapacita udržuje příjemnou teplotu i během horkých dní.

Info ...

Nejčastější dotazy

1. Existují rozdíly v celulózových vláknech od jiných výrobců?
2. Jaké jsou hlavní výhody tepelné izolace Thermofloc?
3. V jakých zemích se využívá zateplování budov prostřednictvím celulózových vláken?
4. Jsou celulózová vlákna Thermofloc nehořlavá?
5. Odpovídá izolační systém Thermofloc evropským normám?
6. Je izolační systém Thermofloc odolný vůči plísním?
7. Ráda bych si nechala zateplit svůj starý dům. Je tepelná izolace z celulózových vláken vhodná?
8. Je tepelná izolace Thermofloc ekologická a v čem?
9. Mám zájem o aplikaci tepelné izolace Thermofloc, na koho se mám obrátit?
10. Můžu si celulózová vlákna Thermofloc zakoupit v obchodě a aplikovat tepelnou izolaci sám doma?
11. Chceme si postavit pasivní dům, jak můžeme efektivně využít tepelné izolace Thermofloc?
12. Kolik by stála aplikace tepelné izolace Thermofloc u rodinného domu?

1. Existují rozdíly v celulózových vláknech od jiných výrobců?

Existují, především v kvalitě. Pokud se rozhodujete zateplit svůj dům tepelnou izolací z celulózových vláken, doporučujeme si vybírat výhradně výrobce, který obdržel certifikát kvality. Ten Vám zaručí, že výrobek splňuje kvalitativní požadavky a další parametry např. zdravotní nezávadnost, protipožární ochranu atd.

Necertifikovaný izolační materiál z celulózových vláken může obsahovat kromě celulózy další příměsy a odpadní látky, které mohou být zdraví škodlivé.

Tepelná izolace Thermofloc, kterou Vám nabízíme, pochází od rakouského výrobce s dlouholetou tradicí a vyhovuje nejvyšším standardům kvality, bezpečnosti a ekologie (více v sekci Úvod).

2. Jaké jsou hlavní výhody tepelné izolace Thermofloc?

Thermofloc je přírodní izolační materiál, který vyniká mnoha přednostmi:
– jako jedna z mála foukaných tepelných izolací v Evropě získala značku kvality “natureplus”, zaručující vynikající ekologické, zdravotní a technické vlastnosti;
– díky výborným izolačním vlastnostem je energeticky úsporný a nízkonákladový, přispívá tak k udržitelnosti a ekologii;
– z hlediska bezpečnosti splňuje přísná kritéria protipožární ochrany;
– oproti jiným izolačním materiálům neobsahuje škodlivé borové soli, je vyroben výhradně z přírodních a zdravotně nezávadných minerálních látek;
– pozitivně ovlivňuje prostorové klima v budově, do ovzduší se tak neuvolňují nebezpečné exhalace plynu;
– adekvátně přijímá a odvádí vlhkost v prostorách a zajišťuje tak příznivé mikroklima (ochrana proti plísním, vhodné pro alergiky);
– v letních měsících výrazně akumuluje teplo a zabraňuje přehřátí podkrovních prostor a to 2,5x více než konvenční izolační materiály;
– nevznikají tepelné mosty mezi vnějším a vnitřním prostředím.

O dalších výhodách tepelně izolačního systému Thermofloc více v sekci Úvod.

3. V jakých zemích se využívá zateplování budov prostřednictvím celulózových vláken?

Tato technologie je používána s úspěchem v Evropě i v USA. Rozšířena je zejména v Rakousku, Nizozemsku, Belgii, Německu a skandinávských zemích.

4. Jsou celulózová vlákna Thermofloc nehořlavá?

Celulózová vlákna Thermofloc byla dle klasifikace požáru EN 13501 – 1 zařazena do třídy hořlavosti B-s2-d0. V praxi to znamená, že vykazují extrémně vysokou odolnost a jsou tedy téměř nehořlavá.

5. Odpovídá izolační systém Thermofloc evropským normám?

Izolační systém Thermofloc získal jako jediný evropský produkt foukané tepelné izolace pečeť kvality “natureplus”, čímž byly potvrzeny jeho vyjímečné ekologické, technické a zdravotní vlastnosti. Dále je držitelem certifikátu vniřní a externí kontroly kvality (ETA – 05/0186), která izolační hmotu Thermofloc vyhodnotila jako “velmi dobrý” a splnila tak současné evropské normy kvality.

Výroba izolačního systému podléhá přísným kontrolám, tak aby se jeho kvalita nadále zvyšovala a splňovala požadované kvalitativní normy.

6. Je izolační systém Thermofloc odolný vůči plísním?

Ano.Tuto vlastnost izolační hmoty zaručuje obsah přírodních minerálních látek, které znemožní vniknutí různým škůdcům a hlodavcům do hmoty.

7. Rád bych si nechal zateplit svůj starý dům. Je tepelná izolace z celulózových vláken vhodná?

Ano, je k tomuto účelu vhodná a přináší zákazníkovi i pracovníkům řadu výhod. Izolační hmota Thermofloc se aplikuje pomocí speciálně vybaveného foukacího přístroje Thermoblow. Hmota se pod tlakem vzduchu vhání do hadic a nafouká do dutin konstrukce dle směrnic pro zpracování. Tím se docílí bezespárové a celistvé izolační vrstvy. Odpadají tak problémy se vznikem tepelných mostů a odkrývaním původních střešních krytin nebo sádrokartonu.

8. Je tepelná izolace Thermofloc ekologická a v čem?

Ekologičnost systému Thermofloc garantuje získaný certifikát “natureplus”. Ten je přidělován pouze vysoce kvalitním a trvalým produktům, které se skládají minimálně z 85% z obnovitelných zdrojů. Samotný izolační systém Thermofloc je vyráběn výhradně z druhově čistého novinového papíru s přidáním minerálních látek, zajišťující jeho konzervaci a extrémní odolnost vůči požáru. Vyjímečné vlastnosti izolačního materiálu s dodržením správných pracovních postupů zajistí téměř nulový odpad při jeho aplikaci.Tím šetříme nejen životní prostředí, ale také eliminujeme náklady na transport stavebního materiálu. Podstatná je také skutečnost, že izolační materiál Thermofloc neobsahuje zdraví škodlivé soli boru, čímž se snižují emise skleníkových plynů v atmosféře.

9. Mám zájem o aplikaci tepelné izolace Thermofloc, na koho se mám obrátit?

S důvěrou se můžete obrátit na obchodní zástupce naší firmy telefonicky na čísle: 737 627 700 nebo písemně: info@thermofloc-izolace.cz. Naši zaměstnanci Vám rádi zodpoví všechny Vaše dotazy a v případě Vašeho zájmu si s Vámi domluví termín schůzky. Zároveň Vám zprostředkují vhodného aplikátora pro aplikaci tepelného izolačního systému Thermofloc.

Bližší informace naleznete v sekci “Kontakty”.

10. Můžu si celulózová vlákna Thermofloc zakoupit v obchodě a aplikovat tepelnou izolaci sám doma?

Váš záměr nedoporučujeme. Ke správné aplikaci izolačního systému Thermofloc je zapotřebí použití speciálního foukacího přístroje Thermoblow a to vysoce kvalifikovanými a řádně zaškolenými pracovníky – aplikátory, kteří díky zkušenostem a znalostem dokáží efektivně a kvalitně připravit a realizovat aplikaci produktu dle požadavků zákazníka. Jako autorizovaný dodavatel Vám tak můžeme zprostředkovat komplexní zajištění realizace tepelné izolace “na klíč” včetně rozpočtu.

11. Chceme si postavit pasivní dům, jak můžeme efektivně využít tepelnou izolace Thermofloc?

Tepelný izolační systém Thermofloc má v rámci termoregulace celou řadu předností. Díky optimální aplikaci izolační hmoty docílíme bezespárové a celistvé celulózové vrstvy, která zajistí nejen příznivé a zdravé mikroklima v protorách domu, ale také zabrání vzniku tepelných mostů. Tím šetří Vaši energii i finance. Další přednost produktu představuje jeho schopnost “letní tepelné ochrany”. Izolační hmota Thermofloc je díky své hustotě a specifickým vlastnostem schopna naakumulovat 2,5x více tepla než minerální tepelné izolace a zabránit tak přehřátí podkrovních prostor, zejména v letních měsících.
Pokud byste chtěli, aby Váš dům odpovídal parametrům pasivního bydlení, doporučujeme aplikovat foukanou tepelnou izolaci Thermofloc o tloušťce 36 cm U = 0,12 NF 40 NF (pasivní dům: U = 0,10 15 41cm vrstvu celulózy).

12. Kolik by stála aplikace tepelné izolace Thermofloc u rodinného domu?

Finanční náklady na zajištění provedení tepelné izolace jsou závislé na mnoha faktorech: v úvahu jsou brány jak požadavky zákazníka (např. tloušťka izolační vrstvy) tak reálné možnosti aplikace izolace. Záleží tedy na konkrétní investici. Ve srovnání s náklady obdobných tepelněizolačních systémů např. u tepelné izolace z vysoce kvalitní vlny lze říci, že jsou na stejné cenové úrovni. Avšak oproti těmto izolačním systémům přináší produkt Thermofloc mnoho benefitů (více v sekci Úvod). V případě zájmu neváhejte kontaktovat (v sekci Kontakty) našeho pracovníka, který Vám zajistí předběžný rozpočet Vašeho projektu.

Tepelná izolace

Foukaná izolační hmota THERMOFLOC společně s parotěsným rounem, střešní pojistnou hydroizolací a příslušnou lepící technikou vytvoří zcela unikátní a efektivní tepelně izolační systém, který odpovídá nejvyšším standardům kvality a evropským […]

Info ...
Foukaná izolační hmota

  Aplikace materiálu THERMOFLOC probíhá pomocí speciálně vybaveného foukacího stroje THERMOBLOW. Celulózová izolační hmota se pod tlakem vzduchu vhání do hadic a nafouká do dutin konstrukce dle směrnic pro zpracování. Tím se docílí bezespárové a […]

Info ...
Izolační Pelety

Pro podporu izolačních vrstev. Izolační pelety THERMOFLOC jsou granule vyrobené z celulózových vláken, určené pro zhotovení podlah. Granulát s velikostí zrna 3 až 8 mm se jednoduše nasype do požadované výšky a stáhne do […]

Info ...
Nejčastější dotazy

1. Existují rozdíly v celulózových vláknech od jiných výrobců? 2. Jaké jsou hlavní výhody tepelné izolace Thermofloc? 3. V jakých zemích se využívá zateplování budov prostřednictvím celulózových vláken? 4. Jsou […]

Info ...
Letní tepelná ochrana

Kvůli velmi horkým létům v posledních letech se stále více dostává do popředí téma „letní tepelná ochrana“. Teploty až okolo 35°C a více v podkrovích nejsou v létě nic neobvyklého. […]

Info ...